Нам без книг ніяк не можна! Читання - ось найкраще вчення! Хто багато читає, той багато знає!

вівторок, 20 серпня 2019 р.

Пісня барв і кольорів: вишиванка і рушник – український бренд.


Наш дім – це Україна. На зустрічі 20 серпня з читачами мікрорайону дитячій бібліотеки № 24 ми розмовляли про найважливіші події з історії нашої держави, про особливості державного устрою та символіку України.

Крім державної символіки, існують також народні символи України. Один з символів українського народу є вишитий рушник. Він – старовинний оберіг дому. Вишивали рушники різними способами і кольорами. Найчастіше це було поєднання червоного і чорного кольорів. Червоний символізував любов, а чорний – журбу. Життя кожної людини проходить через радість і смуток – про це і нагадує вишитий малюнок на рушнику.

Вишивка в Україні – світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, це давнє і вічно молоде мистецтво, до якого постійно звертаються й черпають у ньому наснагу модельєри, вони створюють сучасні моделі одягу.

Український вінок – це теж символ українського народу. За народними уявленнями вінок, сплетений із живих квітів, оберігає від злих сил. Виготовлення вінка за старих часів було справжнім магічним дійством, що супроводжувалася співанням обрядових пісень.

Уславленою на весь світ є українська пісня.  Люблять і шанують українські пісні повсюди.

 Читачам була запропонована вікторина і як, на кожному святі в Україні, у нас теж лунали українськи пісні та танцювальні розваги.
 
 
 
 

Немає коментарів:

Дописати коментар